2024. április 16. kedd

Nemzetközi hírek

Győzni akar Válint a Ferrari Challenge-ben

A tavalyi félszezon és az akkor bravúrral elért összetettbeli harmadik helyezése után 2024-ben teljes idényt teljesít a nagy presztízsű Ferrari Challenge Trofeo Pirelli Europe kupasorozatban Válint Bence.

Csomós Mixi dobogón a Rally Hungaryn

Fordulatos verseny végén zárt harmadikként az ERC veszprémi nyitányán a Csomós–Nagy duó. A győzelmet a román Simone Tempestini, Sergiu Itu kettős szerezte meg.

FE: Wehrlein immár szabályos Porschéval nyert

Drámai utolsó kört hozott a Formula-E második futama Misanóban: Oliver Rowland autójából az utolsó körben fogyott el az energia, végül Pascal Wehrlein húzta be a győzelmet a Porschénak.

FE: Káoszos-spórolós első futam Misanóban

Összeérések, spórolás és folyamatos pozíciócsere az élen – ez jellemezte a Formula-E első misanói versenyét, amelynek végén eredetileg Antonio Felix da Costa örülhetett, de később kizárták.

Varga Racing Team: Új Toyotával Marokkóban

A megszokott márka, újabb konstrukció: autót váltott a Varga Racing Team, a csapat új Toyota Hilux Overdrive-ja a 2024-es Morocco Desert Challenge-en debütál Varga Imrével és Toma „Csimpi” Józseffel a fedélzeten.

MotoGP, ERC, FE: a hétvége menetrendje

Veszprémben, Magyarországon rendezik az ERC-szezonnyitót, a MotoGP Austinba, a Formula-E pedig Misanóba látogat. Íme a hétvége programja.

Shakedown: Mit vár Mixi a Rally Hungarytől?

A hétvégi ERC-szezonnyitó érdekességei, nehézségei, és a saját esélyei: ezekről kérdeztük Csomós Miklóst a veszprémi futam előtt.

Al-Attiyah legyőzte Sainzot és vezeti a vb-t

Sorozatban másodszor nyert a címvédő, aki ezzel már vezeti is a tabellát a Prodrive-val. Carlos Sainz visszatért, de nem állt dobogóra, a Toyota vb-esélyei jelentősen fogynak.

Shakedown: Mixi az ERC-sztárok között?

Mi történt Kenyában, mit hoz a WRC jövője, és mi várható a veszprémi ERC-, valamint ORB-szezonnyitótól? Ezeket beszéltük át Vincze Ferenccel a Formula Shakedownban.

WRC: Rovanpera nyert, Toyota 1-2 Kenyában

Igazi káoszfutamot hozott a WRC kenyai fordulója, a Szafari Rali, egyedül a világbajnok maradt ki a bajból, így sima győzelmet aratott Afrikában.

FE: Az ötödik futamon az ötödik csapat nyert

Günther révén a Maserati iratkozott fel a 2023/24-es szezon futamgyőztesei közé. A bajnokság élén pontazonosság alakult ki Cassidy és Wehrlein közt.