Helyszíni: Csoda Imolában, de nem úgy...

F1 | 23 órája

Altattak a riválisok – véli Leclerc

A Ferrari az élen, a McLaren mögötte, a Red Bull bajban: összegeztük a pénteki nap F1-es híreit a Formula.hu esti összefoglalójában.

Vettel vezette a Senna-megemlékezést, Newey elhintette az F1-es folytatás lehetőségét, Hamilton Antonellit ültetné a Mercedesbe: a nap hírei.

Többéves szerződéssel marad Albon a Williamsnél, már 2030-ban új motorformula érkezhet, a Mercedes is tapogatózik a sztártervezőnél. A nap hírei egy helyen.

Max Verstappen pályafutása 39. rajtelsőségét szerezte az Emilia-romagnai Nagydíj időmérő edzésén, Stefano Domenicali pedig példaként beszélt a Hungaroringről – hozzuk a mai nap híreit.

Verstappen visszafogott, Norrisék optimisták, viszont mindkét fél tudja: nehezebb előzni Imolában, mint volt Miamiban.

Mindkét élcsapat átfogó csomaggal érkezett Európába, de a bemutatkozás nem is lehetett volna különbözőbb. Miért működött a Ferrari és miért nem a Red Bull?

Több élcsapat is átfogó újításokkal érkezett meg az F1-es szezon első európai fordulójára: a címben foglalt három alakulat hosszú listát adott le.

Mit vár a Red Bull a Visa Cash App RB istállótól és mit tesz a célokért a csapat? A Formula.hu erről is megkérdezte Laurent Mekies csapatfőnököt a Miami Nagydíjon.

Nem az 1988-as verseny volt az egyetlen, mikor Ayrton Senna az élen autózva esett ki kedvenc F1-es pályáján, Monacóban. Ráadásul néhány évvel korábban nem is vezetői hiba szólt közbe.

Sziszifuszi munka a Mercedesnél, új autója mellé rajtbüntetést kap Vettel, a Renault-nak kell tisztáznia Briatore szavait, az istállók pedig aggódnak a dohányreklámok tilalma miatt. Ezek voltak a hírek május 19-én.

Tömegbalesettel kezdődött az 1957-es Monacói Nagydíj, melynek 2., 3. és 4. helyén végző versenyzői összeadva egyetlen F1-es futamon indultak mindaddig – s egy bajnok gyártó is itt szerezte első dobogóját.

Az 1996-os monacói futamot garantáltan nem felejti, aki csak látta: 18 versenyző esett ki, így az F1 történetében egyedülálló módon minden célba érő pilóta dobogóra állhatott. Egyikük kölcsönsisakban.