2024. április 23. kedd

Formula-E hírek

FE: Káoszos-spórolós első futam Misanóban

Összeérések, spórolás és folyamatos pozíciócsere az élen – ez jellemezte a Formula-E első misanói versenyét, amelynek végén eredetileg Antonio Felix da Costa örülhetett, de később kizárták.

FE: Az ötödik futamon az ötödik csapat nyert

Günther révén a Maserati iratkozott fel a 2023/24-es szezon futamgyőztesei közé. A bajnokság élén pontazonosság alakult ki Cassidy és Wehrlein közt.

Először nyert a McLaren a Formula-E-ben

Az utolsó előtti kanyarban jött a győztes előzés Sao Paulóban: először ünnepelhetett győzelmet a McLaren csapata a Formula-E-ben, Sam Bird három év után nyert újra.

Új éllovas: Cassidy először nyert a Jaguarral

A támadó módok felvétele során tört az élre az új-zélandi, aki győzni tudott a Formula-E második dirijai futamán Frijns és Mortara előtt, ezzel immár ő vezeti a vb-t.

Dennis magabiztos győzelmet aratott Dirijában

A csalódást keltő mexikóvárosi szezonnyitót követően magabiztos győzelmet aratott az Andretti-Porsche versenyzője, aki több mint tíz másodperccel nyerte az első dirijai futamot.

„Verstappen dominanciája jó a Formula–E-nek”

A Formula–E világbajnoka szerint a nézőket az elektromos széria felé terelheti az F1-ben tapasztalt dominancia – az ő sorozatukban ugyanis elő sem fordulhat hasonló.

Formula-E: Wehrleiné a szezonnyitó

Pascal Wehrlein nyerte a Formula-E idei évadjának első futamát Mexikóvárosban, Nick Cassidy dobogós eredménnyel mutatkozott be a Jaguar színeiben. A regnáló világbajnok épphogy befért a top tízbe.

„Tárt karokkal várjuk Checót” – Formula-E

Ha a Red Bulltól és netalán F1-ből kiszorul 2024 végén, egy sorozatban lesz számára hely: az elektromos széria társalapítója folyamatosan győzködi Sergio Perezt.

Formula-E: Cassidyé az esős szezonzáró

Nick Cassidy nyerte a Formula-E eső áztatta szezonzáróját, ezzel bebiztosítva az Envision Racing első konstruktőri bajnoki címét a szériában. A világbajnok Jake Dennis dobogóval zárta az idényt.

FE: Drámai futam után Dennis a világbajnok

Káoszos körülmények között, két piros zászlóval tarkított futam végén biztosította be világbajnoki címét az Andretti pilótája, Jake Dennis egy versennyel a 2023-as Formula-E idény vége előtt.

Parádés futam és Cassidy-győzelem Portlandben

Egy őrületes verseny és folyamatos helycserék után Nick Cassidy nyerte a Formula-E portlandi fordulóját, Jake Dennis pedig átvette a vezetést a bajnokságban második helyével.

FE: Először győzött a Maserati, új éllovas

Maximilian Günther ezúttal győzelemre váltotta a pole-t Jakartában Jake Dennis és Mitch Evans előtt, Pascal Wehrlein pedig Nick Cassidy nullázása után az élre állt.