A második szabadedzés is Hamiltoné

A Mercedesek futottak egyedüliként 1:24-es köröket a nem túl eseménydús péntek délutáni tréningen. Eddig a Force India az F1-es hétvége meglepetése, a Red Bull és McLaren szenved.

A szőke Lewis Hamilton által megnyert, Mercedes-motoros autók uralta – a Force India remek 4. és 5. helyet ért el – első szabadedzés után délután 2-kor indult az Olasz Nagydíj második tréningje. Merhi és Stevens után a két Ferrari időzött pár percig az eredménylista élén, majd Nico Hülkenberg futott 1:26.4-es kört – az első edzés legjobbjától messze elmaradt, de saját délelőtti maximumát megdöntötte. Tíz perc elteltével Daniel Ricciardónak adódott problémája, 1-es sebességi fokozatban kellett a bokszig poroszkálnia.

A Mercedesek negyed órához közeledve bukkantak elő, Rosberg és Hamilton rögtön első és második időt futottak, majd 1:25.133-as idejével a brit megelőzte csapattársát. Bár elsőként váltott lágy gumikra, Nico Hülkenberg még így sem tudta megverni őket. Sebastian Vettelnek előbb a Mercedesek közé ékelődnie, majd a bajnoki éllovast megelőznie sikerült.

Ahogy várható volt, a Mercedes csúnyán odavert a konkurenciának lágy abroncson: Lewis Hamilton elsőként fért be 1:25 alá, rögtön egy 1:24.279-es körrel. Végül ez maradt az edzés leggyorsabbja is, a brit tökéletesen teljesítette pénteki napját. Sebastian Vettel harmadik kört futott, a Force Indiák azonban ismét erősen szerepeltek, 0,999 másodperc lemaradásban Perez hozta a negyedik, Hülkenberg az ötödik helyet. Kimi Raikkönen hatodik lett, a két Ferrarikon kívül csak Mercedes-motoros autók végeztek a legjobb tíz között, a finnt a Lotus és Williams autói követték.

Problémás napjuk volt azonban a Red Bulloknak. Daniel Ricciardo hidraulikus probléma miatt vesztegelt a bokszban, ő 13. lett, Danyiil Kvjat pedig 4 és fél másodperccel lemaradva a teljes mezőny leglassabb körét futotta. Még annál a Jenson Buttonnál is lassabb volt, aki a problémás edzésen mindössze 3 körig jutott. Kvjat 15, Ricciardo 25 helyes büntetést kap a vasárnapi rajtrácson.

A 90 perces, megszakítás nélküli második tréning kevés izgalmat hozott, a legérdekesebb pillanatot talán Max Verstappen hibája jelentette, aki az Ascari sikán kerékvetőjén pördült meg, de a falat szerencsére el tudta kerülni. A holland csapattársa, Carlos Sainz Jr. rendelkezett a legtöbb körrel, szám szerint 50-nel.