DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. július 30. szerda
F1

Ricciardo szerint beérhető a Mercedes

A háromszoros F1-es futamgyőztes azzal érvelt, a Mercedes már annyira elöl jár, hogy szinte elérte a maximumot, amelyet a szabályok lehetővé tesznek – tehát a riválisok már csak közelíteni tudnak hozzájuk.

A Mercedes akkora fölényt mutatott 2014-ben, hogy kicsi az esély, a riválisok fel tudnak rájuk zárkózni idén, annak ellenére is, hogy a motorfejlesztésre vonatkozó előírást enyhítették, és szezon közben is lehet újításokat bevetni. Még a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner is pesszimistán nyilatkozott arról, mennyit léphetnek előre az új szezon előtt, és szinte lemondott a bajnoki cím lehetőségéről. Versenyzője, Daniel Ricciardo másként látja az esélyeket.

„Hiszek abban, hogy ledolgozhatjuk a különbséget. Ha visszatekintünk Melbourne-re, szinte minden teszt kimaradt, mégis másodikak lettünk, vagy legalábbis elöl voltunk. Nyilván a Mercedes utána is erősödött, ez pedig nem az, amiben reménykedtünk. Szeretném azt gondolni, hogy mostanra elérték a csúcsot, mi viszont még nagyon sokat javulhatunk” – nyilatkozta Ricciardo.



„Egy erős téllel, ami elkerülhetetlenül szükséges, határozottan faraghatunk a hátrányon. Hiszek abban, hogy tudunk valamit csinálni” – mondta az ausztrál, akinek vállára jövőre plusz súly nehezedik, hiszen ő lesz az istálló tapasztaltabb pilótája. „Már érzem a több felelősséget, amiért én vagyok az idősebb fickó. A kapcsolatokkal, melyeket kialakítottam, könnyebb lesz megosztani az észrevételeimet, beszélni a nagyfiúkkal. Jobban ismerjük egymást, ez a fejlődés pedig természetes. Elfoglalt leszek a tél során, a csapat érdekében azt akarom, hogy az autó olyan gyors legyen, amennyire lehet.” 

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: