DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 29. csütörtök
F1

Alonso a történelem legnagyobb igazolása lehet

A spanyol AS című lap szerint a felek nagyon közel vannak ahhoz, hogy aláírják a kettő plusz egy évre szóló szerződést, ami szerintünk F1 történetének legnagyobb igazolása lehet.

A kétszeres világbajnok 2007 végén viharos körülmények között hagyta ott a McLarent, de úgy tűnik, van az a pénz, és van az a lehetőség, amely a Ferrarinál szenvedő spanyolt visszacsábíthatja Wokingba. A spanyol AS című napilap értesülései szerint a felek már mindenben megegyeztek, csak alá kell írni a szerződést, mely esemény két hét múlva, Abu Dhabiban fog megtörténni. A hispán újságírók szerint ez a kapcsolat lehet a legnagyobb durranás a Forma-1 hatvanöt éve íródó történetében.



Az eddigi hírek azt taglalták, hogy Alonso csak dobbantónak használná a McLarent annak érdekében, hogy 2016-ra a Mercedeshez igazoljon. Ám az AS úgy tudja, hogy a szerződés két évre szól, 25 millió fontos fizetéssel, és opcióval még egy szezonra. A brit Sky Sports értesülései csak megerősítik Alonso szerződését, és tudni vélik, hogy 2015-ben Kevin Magnussen csapattársaként harcolhat majd a világbajnoki címért. Méghozzá anyagi megfontolásból teszi ezt, hiszen két világbajnok párba állítása nem kevéssel húzná le a wokingi/tokiói kasszát, így hiába Jenson Button idei jobb teljesítménye, valószínűleg a 2014-ben mindössze 1 millió eurót kereső dán lesz a befutó (Button fizetése 16 millió euróra rúgott). A McLaren döntése így azt eredményezheti, hogy a sportágban 15 emlékezetes szezont töltő 2009-es világbajnok valószínűleg sportautókra vált a következő évtől, mintsem  hogy kissebbeknél kopogtasson lehetőségért.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: